Northern Arizona

Northern Arizona Twitter
 

Licensed to Northern Arizona University
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 10/11/2013 03:36 PM
                          Blue vs. Gold - 10/11/2013                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blue-AZ  'A'                                           NT    1:59.72    7  
     1) Palmer, Rachel 22               2) Burnes, Jordan S 22            
     3) Juergens, Alexis K 19           4) Lindquist, Jori A 18           
       30.63    19.53    24.43    45.13                                    
  2 Blue-AZ  'B'                                           NT   x2:08.88  
     1) Gottlieb, Ashani L 21           2) Ronai, Cassie 18               
     3) Brittain, Brooke R 19           4) Morrison, Meagan L 20          
       32.66    35.86    30.41    29.95                                    
  3 Gold-AZ  'A'                                           NT    2:18.61  
     1) Clark-Warren, Lindsay M 19      2) Kazakeviciute, Urte 19         
     3) Derflinger, Andrea L 20         4) Morrissey, Ellie R 20          
       31.17    22.51    41.59    43.34                                    
 
Event 2  Women 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowther, Emma             21 GOLD-AZ                   NT    2:05.50    5  
      29.65   31.83   31.90   32.12                                
  2 Wright, Caitlin N         20 BLUE-AZ                   NT    2:07.77    3  
    1:01.75                   32.94                                
  3 Brown, Kendall N          19 GOLD-AZ                   NT    2:08.15    1  
      30.18   32.57   33.18   32.22                                
  4 Pold, Eva                 18 BLUE-AZ                   NT    2:14.11  
      31.00   33.82   34.69   34.60                                
  5 Palomino, Kathryn E       18 BLUE-AZ                   NT   x2:14.52  
      30.47   33.36   35.19   35.50                                
  6 Lenhoff, Sara C           18 GOLD-AZ                   NT   x2:18.14  
      31.65   35.30   35.45   35.74                                
  7 Frazee, Trinity A         19 GOLD-AZ                   NT   x2:21.48  
      33.31   36.05   35.87   36.25                                
 
Event 3  Women 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrissey, Ellie R        20 GOLD-AZ                   NT      26.68    5  
  2 Lindquist, Jori A         18 BLUE-AZ                   NT      27.36    3  
  3 Juergens, Alexis K        19 BLUE-AZ                   NT      27.54    1  
  4 Wilson, Halle M           19 GOLD-AZ                   NT      28.70  
  5 Brittain, Brooke R        19 BLUE-AZ                   NT     x29.12  
  6 Russell, Becky A          21 GOLD-AZ                   NT     x29.20  
 
Event 4  Women 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Palmer, Rachel            22 BLUE-AZ                   NT    2:24.73    5  
      30.37   35.48   42.66   36.22                                
  2 Baker, Caitlin S          18 BLUE-AZ                   NT    2:28.33    3  
      32.62   40.47   41.43   33.81                                
  3 Smith, Stirling C         21 GOLD-AZ                   NT    2:28.37    1  
      32.33   39.53   41.61   34.90                                
  4 Burnes, Jordan S          22 BLUE-AZ                   NT   x2:30.35  
      32.42   40.36   41.41   36.16                                
  5 Derflinger, Andrea L      20 GOLD-AZ                   NT    2:35.52  
      31.83   41.13   46.27   36.29                                
  6 Lewandowski, Emily A      20 GOLD-AZ                   NT   x2:37.43  
      34.68   42.64   43.73   36.38                                
  7 Morrison, Meagan L        20 BLUE-AZ                   NT   x2:38.58  
      34.80   42.32   43.95   37.51                                
 
Event 5  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Chelsea          19 BLUE-AZ                   NP     317.25    5  
  2 Geiger, Alexa R           18 GOLD-AZ                   NP     271.50    3  
  3 Wakefield, Jane A         21 BLUE-AZ                   NP     256.20    1  
  4 Townsend, Carlye          19 GOLD-AZ                   NP     245.70  
 
Event 6  Women 150 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Kendall N          19 GOLD-AZ                   NT    1:41.36    5  
      31.61   34.67   35.08                                        
  2 Juergens, Alexis K        19 BLUE-AZ                   NT    1:45.21    3  
      30.83   36.18   38.20                                        
  3 Pold, Eva                 18 BLUE-AZ                   NT    1:45.84    1  
      32.28   36.26   37.30                                        
  4 Derflinger, Andrea L      20 GOLD-AZ                   NT    1:46.67  
      32.45   36.16   38.06                                        
  5 Russell, Becky A          21 GOLD-AZ                   NT   x1:54.67  
      33.92   39.42   41.33                                        
 
Event 7  Women 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowther, Emma             21 GOLD-AZ                   NT      58.81    5  
      28.85   29.96                                                
  2 Lindquist, Jori A         18 BLUE-AZ                   NT    1:02.26    3  
      29.78   32.48                                                
  3 Palomino, Kathryn E       18 BLUE-AZ                   NT    1:04.03    1  
      30.59   33.44                                                
  4 Wilson, Halle M           19 GOLD-AZ                   NT    1:04.40  
      30.84   33.56                                                
  5 Kazakeviciute, Urte       19 GOLD-AZ                   NT   x1:09.38  
      32.71   36.67                                                
 
Event 8  Women 150 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Palmer, Rachel            22 BLUE-AZ                   NT    1:43.13    5  
      33.68   34.36   35.09                                        
  2 Lenhoff, Sara C           18 GOLD-AZ                   NT    1:45.14    3  
      32.88   36.01   36.25                                        
  3 Brittain, Brooke R        19 BLUE-AZ                   NT    1:45.28    1  
      33.13   36.04   36.11                                        
  4 Clark-Warren, Lindsay M   19 GOLD-AZ                   NT    1:46.23  
      34.02   36.12   36.09                                        
  5 Gottlieb, Ashani L        21 BLUE-AZ                   NT   x1:49.44  
      35.01   37.75   36.68                                        
  6 Frazee, Trinity A         19 GOLD-AZ                   NT   x1:49.56  
      35.19   37.36   37.01                                        
 
Event 9  Women 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Kendall N          19 GOLD-AZ                   NT    4:25.57    5  
      31.07   33.09   33.40   33.54   33.68   33.65   33.80   33.34
  2 Wright, Caitlin N         20 BLUE-AZ                   NT    4:31.55    3  
      31.29   33.41   33.84   34.28   34.54   34.67   35.00   34.52
  3 Lowther, Emma             21 GOLD-AZ                   NT    4:35.99    1  
      31.38   33.90   34.32   35.05   35.02   35.27   35.35   35.70
  4 Ronai, Cassie             18 BLUE-AZ                   NT    4:47.08  
      32.05   34.82   36.00   36.47   37.03   37.37   37.06   36.28
 
Event 10  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Chelsea          19 BLUE-AZ                   NP     278.77    5  
  2 Townsend, Carlye          19 GOLD-AZ                   NP     261.15    3  
  3 Geiger, Alexa R           18 GOLD-AZ                   NP     240.60    1  
  4 Wakefield, Jane A         21 BLUE-AZ                   NP     238.50  
 
Event 11  Women 150 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Caitlin S          18 BLUE-AZ                   NT    1:56.97    5  
      35.72   40.26   40.99                                        
  2 Burnes, Jordan S          22 BLUE-AZ                   NT    1:59.35    3  
      37.43   41.13   40.79                                        
  3 Smith, Stirling C         21 GOLD-AZ                   NT    1:59.88    1  
      36.82   41.00   42.06                                        
  4 Kazakeviciute, Urte       19 GOLD-AZ                   NT    2:00.56  
      36.33   41.89   42.34                                        
  5 Morrison, Meagan L        20 BLUE-AZ                   NT   x2:06.46  
      38.73   43.57   44.16                                        
  6 Ronai, Cassie             18 BLUE-AZ                   NT   x2:06.85  
      38.16   44.43   44.26                                        
  7 Lewandowski, Emily A      20 GOLD-AZ                   NT   x2:07.62  
      39.84   44.14   43.64                                        
 
Event 12  Women 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gold-AZ  'A'                                           NT    1:51.41    7  
     1) Wilson, Halle M 19              2) Russell, Becky A 21            
     3) Frazee, Trinity A 19            4) Morrissey, Ellie R 20          
       27.80    28.46    28.48    26.67                                    
  2 Blue-AZ  'A'                                           NT    1:54.68  
     1) Pold, Eva 18                    2) Gottlieb, Ashani L 21          
     3) Palomino, Kathryn E 18          4) Wright, Caitlin N 20           
       29.05    30.04    28.13    27.46                                    
 
                    Combined Team Scores - Through Event 12                    
 
  1. Blue                                 58   2. Gold                                 46